fb.com/uspesnyprvnacek

+420 608 611 544

info@uspesnyprvnacek.cz


S láskou vytvořil Lukáš Rod, 2017–23

Administrace | Nastavení cookies

Rozvoj grafomotoriky


Pastelka Máňa tuze nerada kreslila. Jak se tak schovávala do rohu krabice, aby ji nikdo neviděl, najednou ji oslovila krásná, ostře ořezaná pastelka Boženka: „Proč tu tak smutně sedíš? Nechceš jít za námi?”
„Hm, to bych nechtěla, nechce se mi kreslit,” odpověděla Máňa.
Boženka začínala tušit, o co jde: „Že ty si myslíš, že to neumíš a nelíbí se ti tvé kresby?”
Máňa si ani netroufala odpovědět. Věděla, že má Boženka pravdu.
– pohádkové postavy motivují děti rozvíjet grafomotoriku zábavnou formou – Mgr. Jiřina Bednářová, autorka sešitů

Co je to za kurz?

  • postupný rozvoj grafomotoriky pro děti ve věku 4–5 let a intenzivní kurz pro předškoláky a prvňáčky ve věku 5–7 let
  • cvičení pro vývoj jemné motoriky, vizuomotorické koordinace (souhry ruky a oka)
  • nácvik uvolňovacích cviků
  • správný úchop a držení tužky dle trojhranného programu
  • používáme vlastní pracovní listy a pracovní sešity na rozvoj grafomotoriky od speciální pedagožky Mgr. Jiřiny Bednářové

Ceny

1 lekce (30 min):
300 Kč
při platbě za celý kurz:
1400 Kč
  • včetně 1 pracovního sešitu
  • 5 lekcí
  • individuálně

Mgr. Jiřina Bednářová – autorka sešitů

Mgr. Jiřina Bednářová je speciální pedagog v PPP Brno, absolventka FF MU a PF MU Brno, 26 let praxe. Vytvořila metodiky pro pedagogy a rodiče v oblasti předškolní stimulace, specifických poruch učení. Je též autorkou učebnic a pracovních sešitů se zaměřením na grafomotorická cvíčení, základy počtů, přípravy ke čtení a další dovednosti, které by mělo dítě předškolního věku rozvíjet.

Jak to všechno probíhá?

Grafomotorické potíže, křečovitost ruky a špatné držení a úchop tužky v předškolním a následně školním věku jsou častým problémem dnešních dětí. Abychom mohli dítěti pomoci – uvolnit ruku, musíme zjistit úroveň jemné a hrubé motoriky. To nám ukazuje, jaké má dítě možnosti pro přiměřený rozvoj kreslení a psaní. Využíváme sadu uvolňovacích cviků zaměřených na uvolnění celé ruky, trojhranný program k vyvození odpovídajícího úchopu a držení tužky, prstové barvy a osvědčené moderní pracovní sešity psané předními odborníky z oboru (Mezi námi pastelkami ad.), jejichž součástí je i metodický návod pro dospělé.

Pohádkové pastelky Boženka a Máňa

Při kurzu budeme v sešitě pracovat po boku pohádkových pastelek Boženky a Máni. Máňa nechce kreslit, protože si myslí, že to neumí a schovává se v koutku krabičky. Boženka kreslit umí a vezme ji na návštěvu do zoologické zahrady k veselým zvířátkům. Děti jsou tak pohádkovým příběhem motivovány a kreslení je pro ně zábavou.

Kurz pro předškoláky a prvňáčky se skládá z 5 lekcí (většinou 1x za týden/14 dnů), v ceně je pracovní sešit, dále máme v nabídce za výhodné ceny kvalitní pomůcky (různé druhy prstových barev, trojhranné tužky i pastelky). U ještě mladších dětí je obvyklé, že při práci ruce střídají, proto je vhodný postupný rozvoj motoriky s ohledem na individuální potřeby a možnosti dítěte, přestávky mezi lekcemi tedy mohou být delší (např. 1x měsíčně). Pokud je dítě nevyhraněné, nebo používá častěji levou ruku, v nabídce doporučuji využít navíc také kurz Máme doma leváka.


Zdroje


S láskou vytvořil Lukáš Rod, 2017–23

Administrace | Nastavení cookies